Leczenie obrzęk limfatyczny (limfatycznego)

Obrzęk limfatyczny (limfatycznego); Powiązane Warunki; Ramię Obrzęk; Taśmy Obrzęk; Obrzęk limfatyczny z ramię; Nogi Obrzęk limfatyczny; Jak diagnozować Obrzęk limfatyczny; Ręczny drenaż limfatyczny; Proste drenaż limfatyczny; Leczenie obrzęk limfatyczny; Dzieci z Obrzęk limfatyczny, Lymphedema Poland (Polish)

Moderator: Senior Moderators

Leczenie obrzęk limfatyczny (limfatycznego)

Postby patoco » Sat Jul 12, 2008 9:03 am

Leczenie obrzęk limfatyczny (limfatycznego)

Obrzęk limfatyczny nie można leczyć. Leczenie koncentruje się na minimalizacji obrzęk i kontrolowania bólu. Lymphedema leczenia obejmują:

Ćwiczenia. Lekkie ćwiczenia, że konieczna będzie przenieść dotkniętych ramienia lub nogi, może zachęcić do przepływu płynu limfatyczny obecnie swoje kończyny. Te ćwiczenia nie powinien być uciążliwy lub uczyni was tired. Zamiast tego, powinny koncentrować się na delikatne zobacz mięśni w swoim ramieniem lub nogą. Ćwiczenia pomagają w limfatyczny pompy płynu z Twoim dotkniętych kończyn. Lekarz lub fizycznej terapeuta może nauczyć ćwiczeń, które mogą Ci pomóc.

Zawijanie Twojego ramienia lub nogi. Bandages owinięty wokół całego limfatyczny kończyny zachęcanie do przepływu płynu z powrotem na swoje dotkniętych kończyn i tułowia w kierunku swojego ciała. Po Twojej bandaging ramienia lub nogi, uruchomić poprzez tightest bandaż wokół palców i palce. Zawijaj w bandaż bardziej luźno, jak przenieść swoje ramion lub nóg. A lymphedema terapeuta może wykazać, w jaki sposób zawijania swoje kończyny.

Ręczny drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny


Masaż. Specjalne techniki tzw masaż ręczny drenaż limfatyczny, może zachęcić do przepływu płynu limfatyczny się z ramion lub nóg. Ręczny drenaż limfatyczny wymaga specjalnej strony uderzeń na swojej dotkniętych kończyn delikatnie przenieść do chłonnych płyn do zdrowego węzłów chłonnych, gdzie można drenażu. Masaż nie jest dla wszystkich. Unikaj masaż, jeżeli masz zakażenie skóry, rak aktywnych, krwi lub niewydolnością serca. Również na obszarach uniknąć masaż całego ciała, które otrzymały promieniowania terapii.

Połączone Decongestive Therapy (CDT) jest kombinacją Dr Vodder metody ręcznego drenaż limfatyczny, naprawcze wykonywania terapii, bandaging kompresji (kompresja lub konserwacji odzieży w fazie) i terapeutycznych pielęgnacji skóry. Może on również ćwiczenia oddechowe i wodnych, takich jak adjunct terapii niskiego poziomu laserowego, jak również środków dietetycznych.

Pneumatyczne kompresji. Jeśli pojawi pneumatyczne kompresji, będziesz nosi rękawa nad dotkniętych ramienia lub nogi. Rękaw jest podłączony do pompy, które z przerwami inflates rękawa, wywierają presję na swoje kończyny. Zawyżonych rękaw delikatnie przesuwa chłonnych płyn od palców u rąk i nóg lub, zmniejszając obrzęk ramion lub nóg Twoich.

Kompresja szaty. Kompresja odzież z długimi rękawami lub pończoch wykonane skompresować do ramienia lub nogi, aby zachęcić do przepływu cieczy w limfatyczny obecnie swój dotkniętych kończyn. Po obniżonych obrzęk ramion lub nóg Twoich poprzez inne środki, lekarz może zaproponować Ci nosić odzież, aby zapobiec kompresji swoje kończyny z obrzęk w przyszłości. Uzyskać za poprawne dopasowanie kompresji odzieży poprzez profesjonalną pomoc - zwrócić się do lekarza, gdzie można kupić odzież kompresji w swojej społeczności. Niektórzy ludzie będą wymagały niestandardowych wykonane kompresji szaty.

Leczenie chirurgiczne

Innym "leczenia" chirurgicznych. Debulking operacje zostały wykonane i wypełnione płynem tkanka została usunięta. Inny wypróbowany w chirurgii 1970s był nazywany Thompson procedury. Po debulking, poły skóry było szyte na mięśnie rzekomo działać jako "knota" wyciągnąć płyny do głębszej lymphatics. Miałam trzy operacje te 9 godzin i nie były one udane. Więc te operacje mają także zniknąć przez dalszy plan.

Wcześniejsze wersje debulking operacje stosowane w leczeniu lymphedema zawierać Charles procedury i Kondolean procedury. Te dwa pierwsze były wykorzystywane w / ok. 1912.

Późniejsze wersje operacje w tym szycie na poły skóry (podobne do Thompson). Te skórę poły operacje były Sistrunk procedury (1918), Homans procedury Miller (1936) i wreszcie Thompson procedury.

Dziś eksperymenty w mikrochirurgii są przez cały świat chciał. Te operacje obejmowały staże w shunts w nadziei na stworzenie nowych dróg przepływu dla limfatyczny

Liposuction

A nowa i wciąż nieco kontrowersyjne traktowanie lymphedema pojawiło się z Szwecja. Kierownik jednostki w lymphedema w departamencie tworzyw sztucznych i reconstructive surgery Szpital Uniwersytecki w Malmö, Dr Hakan Brorson raportów, które w 70 roku lymphedema pacjentów leczonych tą metodą powiedział, że jego pacjentów miało zakończyć zmniejszenie obrzęku bez ponownego.

Pomimo, że nie zaleca się u pacjentów, że nadal terapii, która obejmuje noszenie kontrolowanej kompresji bandaże.

Kandydaci do procedury są osoby z ciężkimi lymphedema z pit i nie zostały którzy nie reagują na inne terapie.

Jej kontrowersyjna ze względu na fakt, że on od 15 do 20 małych nacięć na ramię. Oczywiście tego typu inwazyjne procedury otwiera się w ramię na wysokie ryzyko komplikacji zakaźną. On też poinformował, że nie było takich zdarzeń.

Leczenie laserowe

Kolejnym nowym granicy w leczeniu lymphedema polega na użyciu lasera. Od wielu prób lasery wydają się pomóc lepkości cieczy (limfatyczny pomaga flow), okazały się skuteczne poprawy gojenia ran, pomogła usunąć plamy portu w Klippel-Trenaunay syndrome (limfatyczne zaburzeń rozwoju), i zostało ono skutecznie wykorzystywane w leczeniu edema z zakrzepicy żył.

Obrzęk limfatyczny całościowe Leczenie

Medycyny jest zdefiniowana jako całkowita systemu opieki zdrowotnej, które polega na fizycznej, emocjonalnej, społecznej, gospodarczej, duchowej i potrzeb pacjenta.

Komisja uważa również odpowiedzi pacjenta na chorobę i choroby i jej wpływ na zdolność pacjenta do zaspokojenia potrzeb self-care.

W zakresie leczenia lymphedema, leczenie wiąże się z wykorzystaniem enzymów, witamin, ziół i homeopatyczne związków w połączeniu ze standardową uznane decongestive terapii. Inne cele obejmują takie podejście detoksykacji ciała, tkanki łącznej i zapobieganie zapobieganie zwłóknienia.

Akupunktura Leczenie

To rzadkie, że na tej stronie oferta I moje osobiste opinię w sprawie możliwości leczenia. Zazwyczaj daję informacje dla czytelników mojej wyciągnąć własne wnioski w oparciu o dostarczone dowody.

Jednakże, jeden jest, że leczenie zaczyna być wykorzystywane do lymphedema, że czuję się tak silnie na temat, muszę komentarz.

Niebezpieczeństwa z Akupunktura i Lymphedema

1. W wielu dziur włożyć do nóg oferuje szeroki otwarta brama do potencjalnie zagrażających życiu infekcji. Bakterie będą miały wiele punktów dostępu do wewnątrz lymphedema kończyny.

2. W lymphorrea (płyn), który jest odwadniany przez to działanie ma katastrofalny wpływ na skórę. Płynu jest bardzo żrącymi i mogą spowodować poważne pogorszenie się warstw skóry. Skóra z tego podziału płyn jest bardzo realne niebezpieczeństwo.

3. To jest tylko ropa stop-gap metody leczenia. Bez owijania i właściwego wykorzystania odzieży, płyn po prostu ponownie zebrać. Musisz mieć leczenie, które zapobiega gromadzeniu się płynów.

Proszę was jeszcze, zanim rozpocznie się leczenie, aby spróbować tego, należy rozważyć również konsekwencje.

Można tłumaczyć każdej strony w naszym serwisie. Proszę przejść do naszego wejścia strona główna

Lymphedema Ludzie Lymphedema People

http://www.lymphedemapeople.com

Pat O'Connor
Założyciel i dyrektor wykonawczy
User avatar
patoco
Site Admin
 
Posts: 2175
Joined: Thu Jun 08, 2006 9:07 pm

Re: Leczenie obrzęk limfatyczny (limfatycznego)

Postby Dosia » Sun Aug 29, 2010 5:36 pm

Będę tłumaczyła kawałkami, w miarę wolnego czasu - I will translate small parts, when I will have free time.

Leczenie obrzęku limfatycznego

Obrzęku limfatycznego nie można wyleczyć. Leczenie koncentruje się na minimalizacji obrzęku i kontrolowaniu bólu. Leczenie obrzęku limfatycznego obejmuje:

Ćwiczenia. Lekkie ćwiczenia, polegające na podnoszeniu dotkniętej chorobą ręki lub nogi, mogą wzmóc ruch limfy w kończynie. Te ćwiczenia nie powinny być zbyt intensywne ani powodować zmęczenia. Zamiast tego, powinny koncentrować się na delikatnym ruchu mięśni w opuchniętych kończynach. Ćwiczenia pomagają w wypompowaniu limfy z dotkniętych kończyn. Lekarz lub fizjoterapeuta może nauczyć Cię ćwiczeń, które mogą Ci pomóc.

Bandażowanie ramienia lub nogi. Bandaż owinięty wokół całej opuchniętej kończyny powoduje przepływ limfy z kończyny w kierunku tułowia. Bandażowanie należy zacząć od ścisłego zawinięcia bandaża wokół palców. Im dalej od palców, tym bandaż powinien być luźniejszy. Terapeuta może Ci pokazać, w jaki sposób najlepiej jest bandażować chore kończyny.
User avatar
Dosia
 
Posts: 6
Joined: Sun Aug 29, 2010 6:53 am
Location: Northern Poland


Return to Obrzęk limfatyczny

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


cron